medere

Ajuwedyskie sposoby na promienną cerę i boskie ciało

Jak dbać o urodę, aby zachować ją na wiele lat? Na to pytanie odpowiedzi poszukują kobiety na całym świecie, zarówno te młode, jak i dojrzałe. Zgodnie z filozofią ajurwedyjską, sekret tkwi przede wszystkim w równowadze ducha, zdrowej diecie oraz pielęgnacji opartej o naturalne składniki.

Ajurweda i uroda były powiązane ze sobą od początku. Zgodnie z tą filozofią pielęgnacja zaczyna się od relaksu i wyciszenia, ponieważ spokój wewnętrzny jest podstawą dobrego samopoczucia, które ma ogromny wpływ na stan naszej urody. – Im lepiej zadbamy o siebie od środka, tym bardziej promienny będzie nasz wygląd. Dlatego pielęgnację warto rozpocząć nie tylko od wprowadzenia zbilansowanej diety, ale także zadbać o odpowiednią suplementację. Najlepiej taką, która jest oparta o naturalne, aktywne składniki, pomagające nie tylko w stanach ogólnego osłabienia organizmu, ale wykazujące również działanie spowalniające procesy starzenia – wyjaśnia Iza Jabłońska, założycielka marki Medere.

Bogactwo natury
Zgodnie z ajurwedyjską zasadą, jeśli coś jest smaczne i pożywne, to będzie dobre także dla skóry. Doskonałym przykładem takiego produktu jest awokado, które działa zmiękczająco, nawilżająco, wygładzająco i antyoksydacyjnie lub też aloes, ułatwiający gojenie ran i podrażnień. Takich przykładów jest znacznie więcej, ponieważ wiele roślin – owoców, ziół czy kwiatów – znalazło zastosowanie w produkcji olejków eterycznych, których działanie jest wyjątkowo cenione w ajurwedzie. Olejki w naturalny sposób pomagają odmłodzić skórę i mają właściwości regenerujące. Są doskonałe do m.in. kąpieli parowych oczyszczających pory i nawilżających cerę, peelingów uelastyczniających ciało, a także różnego rodzaju odżywczych maseczek. Ajurweda kocha również przyprawy, w szczególności kurkumę, która zawiera mnóstwo antyoksydantów i hamuje procesy starzenia oraz cynamon, będący najlepszym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem.

Równowaga ciała i umysłu
W ajurwedyjskiej pielęgnacji ciała ważne są nie tylko oczyszczanie oraz odżywianie skóry za pomocą naturalnych składników, ale także zabiegi poprawiające ukrwienie i dodające energii. Masaże pomagają usunąć z organizmu substancje toksyczne, ujędrniają mięśnie, pobudzają krążenie, a przede wszystkim likwidują napięcie. A odprężone ciało to zrelaksowany umysł.

Jednak oprócz zdrowej diety i odpowiedniej pielęgnacji ciała, należy również zadbać o właściwą suplementację, która spowolni mechanizmy prowadzące do starzenia się organizmu. Takim preparatem jest Anti-Aging MedereLab (www.mederelab.pl). Ten trzymiesięcznym program to oryginalne formuły zawierające aż 24 naturalne składniki w maksymalnych, dopuszczalnych stężeniach. Poza znanym ze swych niezwykłych właściwości resweratrolu, znajdziemy wśród nich witanię ospałą, traganka błoniastego oraz korzeń żeńszenia mające udowodnione działanie przeciwstarzeniowe i pozytywnie wpływające na aktualny i przyszły stan zdrowia.

Wraz z upływem lat coraz częściej zastanawiamy się jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem, a nic tak negatywnie nie wpływa na organizm jak stres, złe odżywianie czy brak czasu dla siebie. Dlatego warto zastosować się do zasad ajurwedyjskiej pielęgnacji, dzięki dzięki czemu będziemy cieszyć się zdrowiem, urodą i witalnością przez długie lata.